A Rigenera Activa terápia során használt eszközt 2015-ben találták fel és szabadalmaztatták. Egy-két éven belül az eljárás már kiforrott állapotában tudott segíteni, olyan nőkön és férfiakon egyaránt, akik androgén alopeciában szenvednek. A kezelés önálló- vagy a hajbeültetést kiegészítő terápiaként is alkalmazható. De mi is pontosan ez a kezelés?
Hogyan működik a Rigenera Activa?
A kezelés nagyjából fél órán át tart. Helyi érzéstelenítőt alkalmazva, a tarkó fül mögötti részéből három szövetdarabot távolítanak el a beavatkozás során biopsziás tűvel. Ennek átmérője ~2,5mm, ami valamivel nagyobb, mint a hajbeültetéshez használt tűk. Az így kinyert egészséges hajtüszőket a Rigenera Activa eszköz gépi úton feldolgoz.
Először a szövetdarabokat összezúzza kisebb részecskékre, majd a sejteket szétválogatja. Azokra a sejtekre van szükség az eljáráshoz, amelyek a növekedési alkotóelemeket tartalmazzák, és a progenitor sejtekre. Majd az ezekből elkészített elegyet visszafecskendezik a kopaszodó területre, hogy ott fejtse ki hatását.
Miért érdemes választani?
Mivel a páciens saját sejtjeit használják fel az elegy elkészítéséhez, majd ez kerül befecskendezésre, nem kerül idegen anyag a szervezetbe. Ebből kifolyólag nincs fertőzésveszély sem, a test pedig az anyagot nem fogja kilökni magából.
Az eljárás befejeztével azonnal elkezdi kifejteni serkentő hatását. Megakadályozhatja hajvesztésének fokozódását, vagy akár meg is állíthatja. Olyan páciensek számára is megfelelő választás, akik nem alkalmasak hajbeültetésre. Ők önálló kezelésként is kérhetik. Az eljárást követően, a klinikát elhagyva pedig vissza is térhet napi teendőihez.
A terápia eredményessége
A hajhullás mértéke már a kezelést követő két hétben csökkenni kezd, ezt követően a páciens haja vastagodni és sűrűsödni fog. A következő hat hónapban már az új hajszálak is növekedésnek indulnak és láthatóvá válnak.
Az eljárás még ma is újdonságnak számít a piacon, így az érdeklődők leginkább külföldi forrásokat találhatnak a témában. A Rigenera Activa módszerhez használt eszköz és tartozékai drágák, ezért sok klinika nem ruház be a szerkezetre. Magyarországon jelenleg csak egy klinika végez ilyen kezelést. Egyéb regeneratív terápiák is léteznek, mint például az I-PRF terápia, a mezoterápiás kezelések.