Sokan hangoztatják, hogy belső értékeink a legfontosabbak, de hazudnánk, ha azt mondanánk, a külső nem is számít. Sőt! A kinézet és az első benyomás nagyon sokat árul el rólunk, külsőnk egyik legfontosabb eleme hajviseletünk. Arról, hogy hogyan hordjuk, mi döntünk, arról viszont, hogy mikor és milyen mértékben kezdjük elveszíteni dús hajkoronánkat, sajnos nem a mi kezünkben van a döntés. Az viszont már a mi választásunk, teszünk-e ellene.
De pontosan hogyan?
Manapság egyre elterjedtebb a hajbeültetés fogalma, azonban ennek mikéntjével, folyamatával és lehetőségeivel kevesen vannak tisztában. De hogyan is dönthetnénk egy ilyen meghatározó kérdésben, ha nem tudjuk pontosan, mi zajlik egy ilyen eljárás folyamán?
A hajhullás problémája mindig is foglalkoztatta az embereket, többfajta módszert és lehetőséget kijárván azonban csak az utóbbi évtizedben lépett be mai modern cipőjébe orvoslása.
A legnagyobb áttörést az úgynevezett FUE hajátültetési módszer jelentette, melynek során a tarkótájról ültetik át a 2-5 hajszálat tartalmazó csoportokat a kívánt helyre. Ez az eljárás azon a tényen alapszik, hogy tarkónk környékén a hajszálak érzéketlenek a hormonális hatásokra, tehát nem hullnak ki soha. Az átültetett hajszálcsoportok a hajhiányos területeken megtapadnak, és úgy nőnek ott tovább, mint előző helyükön.
Ez a művelet egy speciális tű illetve beültető eszköz segítségével hajtható végre. Azoknak, akik a tű szó hallatán elfehérednének, megnyugtatásul szolgál az a tény, hogy az eljárás szinte teljesen fájdalommentes, hiszen egy finom, helyi érzéstelenítés is elegendő ahhoz, hogy a beavatkozás ne okozzon semminemű kellemetlenséget. Az egyetlen árnyékos oldal, hogy ez egy hosszú folyamat, akár 4-8 órát is igénybe vehet a beavatkozás méretétől függően, de gondoljunk csak bele, hogy milyen kis semmiség ez ahhoz képest, hogy a végén visszanyerjük kívánt hajkoronánkat.
Az alábbi infografika tökéletesen szemlélteti, hogy miből áll egy hajátültetési műtét
A hajbeültetés technikák tovább finomodnak…
Míg a régi technikák több kockázattal és kiforratlanság miatt keletkezett hibákkal jártak, addig a ma használatos legkorszerűbb hajátültetési módszerek eredményei mindenképpen kecsegtetően hatnak a páciensek életében. A végleges hatás itt teljesen természetes, az átültetett hajszálak az eredeti állapotnak mindenben megfelelnek, legyen szó itt dőlésszögről vagy akár a hajszálak mélységéről. Hegektől vagy bármiféle nyomoktól egyáltalán nem kell tartanunk, ugyanis a beavatkozás alatt sem vágás, sem varrás nem történik. A korábbi módszerekkel ellentétben a gyógyulási idő is nagymértékben lecsökkent, miszerint akár 4-5 nap alatt visszatérhetünk hétköznapi életünkhöz a hajbeültetés után.
Természetesen a hajbeültetési technikák finomítása egy soha véget nem érő folyamat, hiszen a legfontosabb cél mindig a lehető legpontosabb eredmény elérése, a lehető legkevesebb traumával. Az eredeti állapot kifogástalan visszaállításán túl léteznek ma már olyan továbbfejlesztett FUE módszerek is, melynek segítségével még gyorsabb és nagyobb arányú hajnövekedést érhetünk el.