„Mennyire tartós a hajbeültetés?” – merül fel sokakban ez a kérdés, amikor arra a döntésre jutnak, hogy szeretnének hajbeültetést egy szebb és látványosabb frizuráért. A kérdés teljesen érthető, hiszen nem olcsó az eljárás, így ha az ember kifizeti ezt az összeget, akkor érdemes tudnia mennyi időre is szól valójában.
A konzultáció
A konzultáció során felmérés is elősegíti a jó végeredményt. Állapotfelmérés és más vizsgálatok segítenek abban, hogy megbizonyosodjanak a tényről, a páciens alkalmas a hajbeültetésre. Ezután a beavatkozást végző orvos és páciens megbeszélik, hogy hány graft ültethető át a kívánt területre.
Ilyenkor egyeztetik, hogy egy műtéti alkalommal elérhető a kívánt eredmény, vagy több alkalomra lesz szükség. Van, hogy a donorterület állapota nem megfelelő, vagy a fejbőrt, esetleg hajszálat érintő betegség miatt nem lehet megoldani egy alkalommal. Ebben az esetben először kezelik a felmerülő problémát, hogy utána a beavatkozást és annak eredményét már nem veszélyeztesse.
A hajbeültetés után
A hajbeültetés után időre van szüksége a fejbőrnek a gyógyuláshoz, hiszen a beavatkozás után kisebesedik. Az intenzív gyógyulási időszak 2 hétig tart, de az első hónapban érdemes kiemelten odafigyelni rá.
A harmadik hónap környékén sokan hajhullást tapasztalhatnak, ami teljesen normális. Ilyenkor a beültetett haj kinyomja az előző hajszálakat, innentől kezdve viszont már az átültetett haj fog növekedni. A gyógyulási folyamat befejeztével a haj növekedésnek indul, hogy kitöltse a kopasz részeket.
Mennyire tartós a hajbeültetés?
Több tényező összességétől függ a hajbeültetés eredménye, például a páciens életmódjától, egészségi állapotától, hajtípusától. Láthatóan hosszú életű egy ilyen beavatkozás. A folyamat is sok ideig tart a gyógyulási idővel együtt. Az eredmény a 9-12 hónap környékén kezd látszani valójában, előtte még a gyógyulási és kezdeti növekedési fázisban van a haj.
Ha a páciens betartja a javasolt előírásokat a műtét után, nagy valószínűséggel nem lesz komplikáció. A jól elvégzett hajbeültetés akár egy életre is szólhat. Hogyan? A donorterületről kinyert hajtüszők általában a tarkó és a fej oldalsó részéről származnak, amelyeket nem értek olyan hormonok, amelyek a hajvesztésért felelősek. Ezek ugyebár a fejtetőn lévő hajszálakat érték, azonban az átültetett hajtüszők nem fogékonyak ezekre a hormonokra. Csak a normál ciklus lesz hatással az átültetett szálakra. Megtudhat mindent a hajról és annak növekedési ciklusáról korábbi cikkünkből.
Mivel a hajbeültetés utáni külső sokaknak segít visszanyerni önbizalmukat, és ezáltal jobban érzik magukat testükben, mindenképpen megéri belevágni a hajbeültetésbe.